Browse By

Cariere

Redactor online

Descrierea postului:
Generează conţinut multimedia pentru platforme online.
Redactează şi distribuie ştiri/comunicate de presă/invitaţii de presă
Administrează platfome online [website-uri/blog-uri/social-media]
Participa creativ la campanii de promovare on/offline

Cerinţe:
Recomandat, dar nu obligatoriu: student sau absolvent al facultăţii de litere, jurnalism sau marketing.
Stăpâneşte foarte bine limba română şi bine limba engleză.
Administrează sau a administrat cel puţin un blog.
Se descurcă cu WordPress, website CMS, un editor grafic.
Are bogate cunoştinţe Facebook şi este o persoană activă în mediul online.
Îi place să scrie.
Acceptă cu uşurinţă ideile altora.
Minime cunoştinţe de editare video reprezintă un avantaj
Oferta (bonusuri, beneficii):
Un mediu de lucru tânăr, creativ şi relaxat.
Oportunităţi de dezvoltare personală şi profesională – instruiri şi sesiuni de comunicări interne

Interviu Online:
1. Ce te face să crezi că eşti persoană cea mai potrivită pentru acest job?
2. Care sunt articolele scrise de tine (max. 3) cu care te mândreşti cel mai mult? [răspunde cu link-uri, PDF, DOC sau imagine]

Personale interesate sunt rugate să trimită un mesaj cu subiectul „Pentru postul de redactor online”, alături de un CV şi o scrisoare de intenţie pe: [email protected]