Browse By

Preturi mici prin programul „Litoralul pentru Toti”, 9 – 29 septembrie 2013

Programul „Litoralul pentru Toti”, editia de toamna a anului 2013 este lansat de Asociatia Litoral-Delta Dunarii (A.L.D.D.), Federatia Patronatelor din Turismul Romanesc (F.P.T.R.) si Asociatia Nationala a Agentiilor de Turism (A.N.A.T.).

Programul special Litoralul pentru Toti suscita de la an la an un interes crescand din partea turistilor, carora le venim in intampinare cu sejururi in extrasezon pe litoralul romanesc, la preturi foarte avantajoase.

Pentru a veni in sprijinul turistilor, lansarea acestei editii beneficiaza de aceleasi tarife maximale din editia mai-iunie 2013, ceea ce inseamna ca aceste pachete pot avea si preturi inferioare acestor plafoane tarifare.

Tarifele maximale pentru aceasta editie (sejur 6 nopti/persoana) ajung pana la:

205 lei / 6 N / pers. Hotel 1* fara mic dejun

235 lei / 6 N / pers. Hotel 2* fara mic dejun

265 lei / 6 N / pers. Hotel 3* fara mic dejun

315 lei / 6 N / pers. Hotel 2* cu mic dejun

425 lei / 6 N / pers. Hotel 3* cu mic dejun

485 lei / 6 N / pers. Hotel 4* cu mic dejun

605 lei / 6 N / pers Hotel 5 * cu mic dejun

Ca si la editia precedenta, turistii beneficiaza de o optiune suplimentara: varianta All Inclusive, care asigura toate cele 3 mese – servite in regim bufet, bauturi incluse, acces gratuit la locuri de joaca pentru copii, piscine, sezlonguri si umbrele pe plaja.

Tarifele maximale pentru sejururi All Inclusive de 5 nopti / persoana ajung pana la:

Hotel 3* ALL INCLUSIVE: 765 lei / 5 N / pers.
Hotel 4* ALL INCLUSIVE: 875 lei / 5 N / pers.
Hotel 5 *ALL INCLUSIVE: 985 lei / 5 N / pers.

Nota: Tarifele indicate exprima o recomandare maximala, valoarea acestora fiind stabilita de fiecare prestator in parte.

Detaliile privind hotelurile si agentiile de turism participante la acest program se gasesc pe:

http://www.fptr.ro/programe-fptr/litoralul-pentru-toti.aspx,

http://www.anat.ro/minipreturi/litoral/,

Unitati Cazare: update 21.08.2013

Statiune | Hotel | Stele| Tarif | Nr. | Loc
Eforie Nord Vila Casa cu Lei 3 365.5 lei 8
Eforie Nord Hotel Anca Club 3 365.5 lei 40
Eforie Nord Hotel Fortuna 3 265 lei 40
Eforie Nord Hotel Hefaistos 2 235 lei 100
Eforie Nord Hotel Minerva 2 185 lei 150
Jupiter Hotel Cometa 3 265 lei 100
Jupiter Hotel Majestic 3 329 lei 100
Jupiter Hotel Cometa 2 235 lei 200
Mamaia Hotel Ambasador 3 425 lei 100
Mamaia Hotel Central 3 425 lei 60
Mamaia Hotel Piccadilly 2 235 lei 100
Mamaia Hotel Delfin 2 235 lei 150
Mangalia Hotel Corsa 3 329 lei 70
Mangalia Pensiunea Oituz 3 329 lei 10
Navodari Hotel Delfin 2 235 lei 100
Neptun Hotel Cocor 4 379 lei 40
Neptun Hotel Dacia 2 235 lei 100
Neptun Hotel Istria 2 235 lei 50
Venus Hotel Vulturul 3 265 lei 40

De unde cumpar?

Oras | Agentie | Telefon | E-mail
Bacau Top Travel 0742.180.614 toptravel@bacaurdsmail.ro
Bacau Inter-Tour Bacau 0234.571.104 office@inter-tour.ro
Bistrita Simcotour 0263.215.157 office@simcotour.ro
Brasov Micomis 0268.470.472 office@micomis.ro
Brasov Eddie’s Travel 0268.332.189 office@eddiestravel.ro
Bucuresti Dodo Travel 021.330.85.82 contact@dodotravel.ro
Bucuresti Ella Traveland 021.315.65.11 office@ella.ro
Bucuresti Horoscop 021.313.93.53 brezoianu@horoscop-turism.ro
Bucuresti Thomas Muller Travel 0722.526.973 office@thomasmuller.ro
Bucuresti Kriha Travel 021.310.37.77 krihatravel@gmail.com
Bucuresti Galaxy Tours 021.308.60.93 office@galaxytours.ro
Bucuresti Maran Turism 021.324.25.78 office@maranturism.ro
Bucuresti Peter Express 021.316.52.72 office@peterexpress.ro
Bucuresti Stefan Tours 021.310.02.84 office@stefantours.ro
Bucuresti Family Travel 031.405.76.65 office@familytravel.ro
Bucuresti Danco Pro 021.250.02.21 andreea.sandu@dancopro.ro
Bucuresti Nova Travel 021.314.30.02 andreea.horvat@novatravel.ro
Bucuresti Accent Travel & Events 021.314.19.80 silvia.ioanitescu@accenttravel.ro
Bucuresti Open Travel 021.315.11.21 office@opentravel.ro
Bucuresti Ploutos 0723.596.783 office@ploutos.ro

Presedinte ANAT: Lucia Nora Morariu

Presedinte ALDD: Corina Martin

Presedinte FPTR: Mohammad Murad

Exprima-ti parerea printr-un comentariu mai jos.

Care este parerea ta despre preturile prin programul <Litoralul pentru Toti> sunt intr-adevar mici? Este perioada potrivita pentru mare (vremea, starea de curatenie a marii etc)?