Cariere

Redactor online

Personale interesate sunt rugate sa trimita un mesaj, alaturi de un CV pe: cariere@oglindadevest.ro

Descrierea postului:
Genereaza content pentru platforme online.

Redacteaza si distribuie stiri/comunicate de presa/invitatii de presa

Administreaza platfome online [website-uri/blog-uri/social-media]

Participa creativ la campanii de promovare on/offline

Cerinte:
Recomandat, dar nu obligatoriu: student sau absolvent al facultatii de litere, jurnalism sau marketing.

Stapaneste foarte bine limba romana si vorbeste bine limba engleza.

Administreaza sau a administrat cel putin un blog.

Se descurca cu wordpress, website CMS, un editor grafic.

Are bogate cunostinte Facebook si este o persoana activa in mediul online.

Ii place sa scrie.

Accepta cu usurinta ideile altora.

Aspect fizic placut si bune aptitudini de comunicare.

Minime cunostinte de editare video reprezinta un avantaj
Oferta (bonusuri, beneficii):
Un mediu de lucru tanar, creativ si relaxat.

Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala – instruiri si sesiuni de comunicari interne

Interviu Online:
1. Ce te face sa crezi ca esti persoana cea mai potrivita pentru acest job?
2. Care sunt articolele scrise de tine pe online cu care te mandresti cel mai mult? [raspunde cu link-ul - adresa url- a respectivului articol]